تبلیغات
کانون هواداران همت گنبد - بیانیه کانون هواداران همت در خصوص اتفاقات داوری

کانون هواداران همت گنبد

به گزارش کانون هواداران همت گنبد، در پی اشتباهات مکرر اخیر و تاثیرگذاری داوری، کانون هواداران همت گنبد بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

اشتباهات داوری جزئی از فوتبال و زیبایی‌های آن است. این جمله تکراری و البته کلیشه‌ای را بارها و بارها شنیده‌ایم و به آن اعتقاد راسخ داریم اما روال طبیعی امر چنین است که هر تیمی از برخی اشتباهات سهوی داوران متضرر شود و از برخی دیگر منتفع. حتی ممکن است بروز چنین اشتباهاتی به دفعات در نتیجه دیدارهای هر تیمی تاثیر مستقیم نیز داشته باشد اما آیا این بدان معنی است که سرنوشت یک تیم، زحمات چند ماهه مجموع عوامل یک باشگاه، سرمایه گذاری‌ها و ... همه و همه تحت تاثیر اشتباهات داوری، ناکام بمانند؟!!

هرگز قصد ایراد تهمت و افترا به شخصیت پاک جامعه داوری استانمان نداریم چرا که ایراد اتهاماتِ بعضاً بی‌پایه و اساس رایج در فوتبال امروز کشورمان، با ماهیت اخلاق مداری و باورها و ارزش‌های باشگاه فرهنگی ورزشی همت در تضاد کامل است اما، اتفاقات روی داده در بسیاری از دیدارهای این تیم، شائبه‌هایی را در اذهان تداعی می‌کند که بسیار آزاردهنده و هضم ناشدنی است. شائبه‌هایی که متاسفانه روز به روز پر رنگ تر شده و رنگ واقعیتی مطلق به خود می‌گیرند.

اینکه جامعه شریف داوران این روزها هدف آماج انواع فشارهاست را می‌پذیریم اما راه حل انتخاب شده برای رهایی از این فشارها را نه!! آیا برای رهایی از این فشارها باید تیم‌های کم هوادار و بی‌‌حاشیه را قربانی کرد؟! آیا برای اثبات پاکی داوران، باید از تیم‌های قانون‌مدار که همواره با همه ارکان فوتبال استان در تعامل هستند مایه گذاشت؟! آیا باید به سراغ تیم‌هایی رفت که مربیانی محجوب داشته و برای هر موضوعی جنجال‌آفرینی نمی‌کنند؟! به راستی راه حل مناسب این است؟!

چندی است که قضاوت های داوران در بازی‌های همت گنبد سمت و سوی این چنینی به خود گرفته و متاسفانه این ناداوری‌ها روز به روز دامنه‌دا‌رتر می‌شوند. شاه بیت این شعر غم بار نیز وقایع اتفاق افتاده در بازی روز جمعه مقابل تیم امید گلستان است. گرفتن پنالتی ناحق به سود تیم امید گلستان، اخراج مدافع همت در کمال تعجب، عدم اخراج مدافعان امید گلستان در چند صحنه، مورد قبول واقع شدن گل آفساید تیم امید گلستان، برخورد ناشایست داور با بازیکنان که خود موجب تحریک بازیکنان علیه داور شده و ...

آیا همچنان می‌توان با خیالی آسوده به تماشای ورزش زیبای فوتبال نشست و با اعتقاد راسخ گفت که اشتباه داوری جزئی از فوتبال است؟! اگر حتی یکی از اشتباهات برشمرده شده اتفاق نمی‌افتاد، جدول رده‌بندی لیگ اکنون چه تفاوت‌هایی با وضعیت فعلی داشت؟!

کانون هواداران همت گنبد بار دیگر ضمن صحه گذاردن بر پاکی قشر زحمتکش داوری، از کمیته داوران استان، کلیه مسئولان هیئت فوتبال و تمامی داوران استدعا دارد برای اثبات حقانیت و سلامت کار خود، شیوه ای مقبول‌تر برگزینند. شیوه‌ای که بتوان سلامت را با سلامت اثبات کرد و به همه تیم‌ها، با دیدی یکسان نگریست. ان‌شاءالله...ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 دی 1392 توسط saeed
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : TemKade.com
Code Center